(Foto: AdobeStock)
(Foto: AdobeStock) erikdegraaf - stock.adobe.com

Woningprijzen stijgen flink

Wonen

De prijzen van koopwoningen zijn in de maand mei fors gestegen. In Almere wordt voor een woning gemiddeld 459.615 euro betaald.

Volgens statistiekbureau CBS moesten huizenkopers in mei 8,6 procent meer voor een koopwoning betalen dan een jaar eerder. Dit is de grootste prijsstijging in bijna twee jaar.
In mei bedroeg de gemiddelde woningprijs 445.430 euro. De recente prijsstijgingen worden volgens het CBS niet allen veroorzaakt door het tekort aan woningen, maar ook omdat mensen nog spaargeld hebben liggen uit de coronaperiode, en de loonstijgingen van de afgelopen maanden. Met een hoger inkomen kunnen mensen meer bieden op een woning. Tot nu toe zijn dit jaar bijna 78.000 bestaande woningen verkocht, een stijging van 14 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Ook in mei lag de verkoop hoger dan in mei vorig jaar.
In Almere lag de gemiddelde prijs 459.615 euro, uitgaande van bronnen als huispedia en CBS. Dan gaat het over een jaargemiddelde, en niet specifiek over de maand mei.