De speeltuin is in trek bij de jeugdige bezoekers. (Foto: aangeleverd)
De speeltuin is in trek bij de jeugdige bezoekers. (Foto: aangeleverd)

Almere Jungle trekt recordaantal bezoekers

Uit

Dierenpark Almere Jungle - waar zorg, een botanische tuin en dierenopvang samenkomen - heeft in 2023 een recordaantal van 130.000 bezoekers getrokken. “Dat is te danken aan de inzet van het team van medewerkers, cliënten en vrijwilligers”, stelt Mike van Mourik, hoofd van Almere Jungle.

“Met de inkomsten van het publiek wordt de dagbesteding voor meer dan 160 cliënten nog leuker en werken we verder aan het welzijn van dieren die een tweede kans hebben gekregen”, vertelt Mike van Mourik van Almere Jungle. “Het is hartverwarmend om te zien hoe mensen van diverse leeftijden en achtergronden samenkomen om te genieten van de prachtige flora en fauna die het park te bieden heeft. De groeiende bezoekersaantallen verbeteren niet alleen de ervaring voor onze gasten, maar vergroten ook de kwaliteit van de dagbesteding voor onze cliënten. Hun glimlach is voor ons de grootste beloning.”

Nieuw leguanenverblijf

Sinds de overname door het management 1,5 jaar geleden heeft Almere Jungle talloze vernieuwingen en verbeteringen ondergaan. Zo is er een speeltuin met een Air trampoline gerealiseerd, een ruim invalidentoilet met tillift en is de mascotte A-Jay de Tokehgekko toegevoegd aan het team. 

Hoewel niet altijd zichtbaar voor de bezoekers, wordt er ook achter de schermen hard gewerkt. Team Dier heeft nieuwe quarantaineruimtes en een ziekenboeg gekregen en in 2024 staat een volledig vernieuwde dierenkeuken op de planning. Van Mourik: “In 2024 kunnen bezoekers uitkijken naar een gloednieuw leguanenverblijf, andere dierverblijven worden verbeterd, het Jungle Café krijgt een upgrade van het assortiment en we hebben nog meer verrassingen in petto.”

Samen Sterk

Van Mourik heeft ee speciaal dankwoord voor een aantal partners. “Zoals De Meesters Glastechniek die nieuw glas sponsort voor dierverblijven en ReUseIt, die ons voorziet van onder andere computers en schermen. De genereuze bijdrage stellen ons in staat meer dieren op te vangen en te blijven investeren in de verdere verduurzaming en verbetering van het park, ten behoeve van zowel mens als dier.”