
College: Geen geld voor kerstmarkt, verzoek raad verdween niet in la
AlgemeenSTAD CENTRUM – Het college heeft het verzoek van de gemeenteraad om te bekijken of er in het jubileumjaar een kerstmarkt rond het Weerwater gehouden kon worden, niet uitgevoerd omdat het duur was. Ondernemers waren enthousiast, maar keken financieel vooral naar de gemeente. De opdracht verdween dus niet in de la, zoals werd gesuggereerd.
Dat wordt duidelijk uit de beantwoording van schriftelijke vragen die bij het college waren ingediend. Het college schrijft de wens om een kerstmarkt te organiseren te begrijpen, maar de realisatie daarvan zou 360.000 tot 685.000 euro gaan kosten. Dat zou een forse hap nemen uit het beschikbare budget voor het jubileumjaar.
Niet in een la verdwenen
Omdat die financiële ruimte ontbrak, konden geen concrete stappen worden gezet richting organisatie, communicatie of vergunningverlening, schrijft het college, dat dus ontkent dat het verzoek van de gemeenteraad in een la is verdwenen. ‘Er is geen sprake van bestuurlijk falen. In dit geval was uitvoering financieel niet haalbaar binnen het beschikbare jubileumbudget. Dat betekent niet dat de wens van de raad wordt genegeerd, maar dat uitvoering zonder dekking onverantwoord zou zijn.’
Ondernemers keken vooral naar gemeente
Er werden verkennende gesprekken met ondernemers in het stadscentrum gevoerd, maar dat zij voor de kosten vooral naar de gemeente keken. ‘Wij hadden graag een faciliterende rol gespeeld bij de organisatie van een kerstmarkt, maar zonder financiële dekking was dat niet mogelijk’, aldus het college. ‘Zonder budget of organisatiebasis was het niet realistisch om verdere stappen te zetten of aanvullende gesprekken te voeren met andere partijen.’
Het college geeft aan in de toekomst, samen met ondernemers, te onderzoeken of er mogelijkheden zijn voor een kerstmarkt, bijvoorbeeld van een kleinere omvang.
