(Foto: aangeleverd)
(Foto: aangeleverd)

Camera’s centrum Buiten en Haven blijven nog twee jaar hangen

Algemeen

Het cameratoezicht in de centra van Almere Buiten en Haven wordt opnieuw met twee jaar verlengd. De camera’s blijven hangen tot 1 juli 2028. Opvallend is dat het toezicht ooit begon als tijdelijke maatregel, maar sinds 2010 telkens opnieuw is verlengd.

In  2010 werd voor het eerst tijdelijk cameratoezicht in de centrumgebieden ingesteld.  Sindsdien is het toezicht aansluitend steeds opnieuw ingesteld. Ook het huidige aanwijzingsbesluit, dat op 1 juli 2026 afloopt, krijgt nu dus weer een vervolg, hoewel uit de evaluatie blijkt dat het veiligheids- en overlastbeeld in het gebied ‘relatief beheersbaar’ is.

Belang van openbare orde

Volgens Van der Loo is voortzetting nodig in het belang van de openbare orde. De centrumgebieden van Almere Buiten en Haven zijn gebieden waar veel mensen samenkomen en waar voor publiek toegankelijke gebouwen zijn, waaronder uitgaansgelegenheden. Daardoor is volgens de gemeente de kans op verstoringen van de openbare orde en incidenten die de leefbaarheid negatief beïnvloeden reëel.

Het gebied waar de camera’s in Buiten blijven hangen wordt begrensd door onder meer de Evenaar, Straat van Florida, New Yorkweg, het water langs het Piet Moeskopspad, Parijsstraat, Romeweg en de Buenos Airesstraat.

In Haven gaat het om het gebied dat wordt omsloten/begrensd door Binnenhof, Brink, Schoolstraat, Stadswerf, Parkwerf, Schoolwerf, Sluis, Sluiskade en Houtstraat 


(Foto: aangeleverd) - Credit