De locatie van de Lidl supermarkt (Foto: Google Maps)
De locatie van de Lidl supermarkt (Foto: Google Maps)

Komst supermarkten Stedenwijk nog onzeker

Algemeen

De komst van een Lidl-supermarkt aan de Vlaardingenstraat is nog niet van de baan. Dat laat het college in een raadsbrief weten. Maar ook de verhuizing van de Albert Heijn van het ’s Hertogenboschplein naar de Delfstraat is nog geen uitgemaakte zaak.

Net als direct omwonenden is ook de gemeente niet blij met de komst van de Lidl supermarkt in de Vlaardingenstraat. Toch kon de gemeente publiekrechtelijk niet voorkomen dat Lidl het stuk grond aankocht. De gemeente vindt een supermarkt op die plek ongewenst. Het ligt op een steenworp afstand van het voormalige tenniscomplex aan de Delftstraat, waar een met projectontwikkelaar BUN gesprekken lopen om de Albert Heijn-vestiging aan het ’s-Hertogenboschplein naartoe te verhuizen. Bovendien is een tweede supermarkt in strijd met de Detailhandelsvisie.

Troefkaart

De gemeente moest de grond dan wel aan Lidl verkopen, maar heeft een belangrijke troefkaart in handen: de supermarkt heeft namelijk extra grond nodig voor een parkeergarage en die aanvraag heeft de gemeente wel kunnen tegenhouden, zo laat het college weten. Ook andere partijen, zoals omwonenden, hebben bezwaren geuit. De gemeente wacht daarom het advies van de bezwaarcommissie nog even af. 

Albert Heijn

Maar ook de verhuizing van de Albert Heijn naar het voormalige tenniscomplex aan de Delftstraat is nog geen uitgemaakte zaak. Dat heeft te maken met het zogenoemde Didam-arrest waarbij overheden grond niet langer één-op-één aan een partij mogen toewijzen, maar ook andere geïnteresseerden de gelegenheid moet geven. Daarnaast heeft een aantal partijen aangekondigd dat zij hun belangen het verplaatsingsdossier zullen verdedigen. Ondernemers van winkelcentrum Muziekwijk maakten bijvoorbeeld eerder al duidelijk bezwaar te hebben tegen de verplaatsing. 

Onderzoek

Het college onderzoekt op dit moment of één-op-één gronduitgifte van de locatie Delftstraat aan BUN nog mogelijk is. Op basis van de resultaten van dat onderzoek en de uitkomst van de bezwaarschiftenprocedure zal over de eventuele vervolgstappen besloten moeten worden. Naar verwachting zal dat in het vierde kwartaal van dit jaar zijn.