(Foto: MyWheels)
(Foto: MyWheels)

MyWheels breidt aanbod deelauto’s uit in Almere

Algemeen

Deelauto’s worden steeds populairder, ook in Almere. Om aan deze groeiende vraag te voldoen, breidt MyWheels haar aanbod in Almere uit met negen auto’s.

De stad zit midden in een officiële autodeelpilot, waarvoor MyWheels in februari 2022 al enkele auto’s plaatste. De populariteit van deelauto’s is mogelijk overgewaaid vanuit Amsterdam, waar ‘ride sharing’ vaste prik is: mensen die vanuit de hoofdstad naar plaatsen in de omgeving verhuizen, blijven deelauto’s gebruiken. De pilot in Almere is nog in volle gang, maar nu al een groot succes volgens de organistie, die regelmatig contact heeft met de gemeente Almere over de voortgang. 

De nieuwe auto’s van MyWheels zijn door heel Almere te vinden, ook in buurten waar ze eerder niet beschikbaar waren, zoals Almere Poort, Haven en Nobelhorst. Ook zakelijk gebruik wordt hierdoor interessant, doordat het deelaanbod in de buurt van winkels en kantoren toeneemt. Een eigen auto hebben, wordt in Almere steeds minder noodzakelijk. “In Almere gebruiken inmiddels zo veel mensen deelauto’s, dat het aanbod echt te klein was. Door fors uit te breiden, hopen we autodelen voor nog meer inwoners van Almere aantrekkelijk te maken”, aldus Dani Sprecher, Manager Public Affairs en Plaatsingsstrategie van MyWheels.
Inwoners van Almere die in hun buurt nog geen deelauto’s zien staan, kunnen dit melden via MyWheels.nl/auto-aanvragen.

MyWheels is ervan overtuigd dat er maar 1 miljoen auto's nodig zijn om Nederland mobiel te houden. Zo creëert MyWheels meer ruimte op straat, meer ruimte voor groen en wordt een bijdrage geleverd aan het milieu. Met 2.900 deelauto's, waarvan 60% elektrisch, is MyWheels marktleider en het grootste autodeelplatform van Nederland. “Het is de ambitie om in 2023 de groei van MyWheels voort te zetten, zodat we nog meer impact maken op het gebied van emissiereductie en de krapte in de openbare ruimte. Verder blijven we onze vloot verder uitbreiden, met alleen nog elektrische voertuigen. Dit draagt bij aan één van onze doelstellingen: vanaf 2025 volledig elektrisch.”